tel 033 4977-777 mail biuro@polimet.com.pl

Hurtownia elektrotechniczna

Aparatura elektryczna dla przemysłu, budownictwa i energetyki.
Elementy automatyki przemysłowej
Softstarty PSTX - zaawansowane Softstarty nowej generacji
Nowa linia Powietrznych Wyłączników Mocy EntelliGuard
Aparatura modułowa ACTI 9 kompletny innowacyjny system dystrybucji końcowej
Nowa seria aparatury pulpitowej PLATINUM

HURTOWNIA INTERNETOWA

Newsletter Polimet

Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymać bieżąće informacje o nowościach, promocjach i wyprzedażach w hurtowni Polimet.
INTER-ELEKTRO

Jesteśmy członkiem Grupy Dystrybucyjnej

zrzeszonej w europejskiej organizacji handlowej

OFERTY SPECJALNE

Zapraszamy do panelu promocji

w hurtowni internetowej

www.e-polimet.com.pl/promotions

Aktualności

2017-06-21
Promocja wyłączników kompaktowych Record Plus

Linia Record Plus* została opracowana jako seria estetycznych oraz technicznie dopasowanych urządzeń zabezpieczających dla układów rozdzielczych i sterowniczych niskiego napięcia.

Promocja dostępna również w naszym sklepie internetowym: http://e-polimet.com.pl/

więcej
2016-08-17
Han ES Press - Technologia błyskawicznego przyłączenia wraz z możliwością mostkowania

Złącza serii Han ES Press firmy Harting oferują możliwość błyskawicznej instalacji oraz szybki dostęp w razie konieczności. Wkłady oferują beznarzędziowy montaż, dodatkowo użytkownik może w szybki sposób mostkować kontakty poprzez stosowanie zworek bezpośrednio na złączu.

więcej
2016-06-13
Softstarty zaawansowane PSTX

ABB poszerza swoją ofertę rynkową o nowe softstarty typu PSTX. Jest to grupa zaawansowanych technologicznie aparatów, wyposażonych w wiele użytecznych funkcji niezbędnych do pełnej optymalizacji rozruchu silnika asynchronicznego. Softstarty PSTX są przeznaczone dla silników napędzających rozmaite maszyny w różnych warunkach pracy. Doskonale współpracują z 3 fazowymi silnikami asynchronicznymi i posiadają pełną regulację 3 fazową zapewniającą możliwość zastosowania w tzw. wewnętrznym trójkącie. Aktualnie zakres mocy silników współpracujących z tym typem softstartów obejmuje jednostki do 200 kW / 400V AC.

więcej
2016-05-16
Altivar Process - Przemienniki częstotliwości

Przemienniki częstotliwości z wbudowanymi funkcjami dedykowanymi do procesów przemysłowych i zakładów użyteczności publicznej dla silników trójfazowych synchronicznych, asynchronicznych i specjalnych o mocy od 0,75kW do 1,5MW.

więcej
2014-07-16
Nowe wyłączniki mocy EntelliGuard L

Powietrzny wyłącznik mocy – EntelliGuard™ L -Nowy niezawodny i prosty w obsłudze wyłącznik GE

więcej
2014-06-22
Nowa grupa styczników AF

Styczniki AF09 ... AF38 są stosowane do sterowania obwodami mocy przy napięciach do 690 V AC i 220 V DC. Wykorzystywane są głównie do sterowania pracą silników 3-fazowych.

Aktualna oferta i dostępność styczników AF na:
e-polimet.com.pl

więcej
2014-06-22
EFFICOR - nowe styczniki w ofercie GE

Firma General Electric wprowadziła na rynek nową serię styczników o nazwie Efficor.....

więcej
2014-06-22
Kompletna oferta aparatury pulpitowej serii PLATINUM

LOVATO Electric poszerzyła ofertę aparatury do sterowania i sygnalizacji o nowa serię przycisków i przełączników oznaczoną, jako Platinum ....

więcej
2017-04-28

Obudowy, szafy i rozdzielnice jak dobrać?

Każda instalacja elektryczna składa się ze stałych elementów. Tworzą ją przewody, gniazda elektryczne, różnego rodzaju zabezpieczenia oraz urządzenia pełniące funkcję centrali, dzięki którym można m.in. łączyć i rozdzielać obwody oraz sterować pracą całej instalacji. 

więcej
2017-04-25

Układ rozruchu i sterowania – rola falownika i softstartu

Indukcyjne silniki prądu przemiennego napędzają większość układów przemysłowych. Są bardzo wydajne, jednak ich rozruch nie jest łatwy. Przy zastosowaniu nieodpowiednich rozwiązań może dojść do różnego rodzaju udarów np. mechanicznych, momentu czy napięć, które mogą spowodować kosztowne i nieodwracalne uszkodzenia urządzenia. Dlatego, żeby je wyeliminować, stosuje się falowniki i softstarty.

więcej
2017-04-25

Różnice w działaniu i zastosowaniu przekaźników termicznych, czasowych i programowalnych

Sterowanie pracą silników, urządzeń i obwodów wymaga zastosowania przekaźników przesyłających sygnały niskoprądowe lub o potencjale zerowym, co wywołuje zmianę w odwodzie wyjściowym. Biorąc pod uwagę sposób ich działania i zastosowanie, można podzielić je na kilka rodzajów. W tym artykule charakteryzujemy przekaźniki termiczne, czasowe i programowalne, akcentując występujące między nimi różnice.

więcej
2017-04-06

Przekaźnik elektromagnetyczny miniaturowy i przemysłowy – różnice w zastosowaniu i działaniu

W przypadku przekaźników elektromagnetycznych miniaturowych i przemysłowych za sterowanie pracą znajdujących się w nich styków odpowiedzialne jest pole magnetyczne wytwarzane przez zwojnicę. Przepływ prądu powoduje, że dochodzi do ich zwarcia lub rozwarcia. Zasada działania obu urządzeń jest bardzo podobna, jednak można wskazać między nimi pewne różnice.

więcej
2017-02-14

Staramy się regularnie poszerzać ofertę o kolejne pozycje, by sprostać rynkowym potrzebom. Dlatego też postanowiliśmy rozbudować katalog produktów o wyłączniki mocy firmy Schneider Electric. Ich prezentację oraz kilka słów o samej marce znajdziecie poniżej. Zapraszamy!

więcej
2017-02-09

Sterowanie napędami urządzeń elektrycznych jest możliwe dzięki zastosowaniu przemienników częstotliwości. To układy elektroniczne, które zmieniają częstotliwość napięcia zasilania i w ten sposób regulują pracę trójfazowego silnika prądu przemiennego. Jak są zbudowane, gdzie i w jakim celu się je stosuje oraz jak działają?

więcej
2016-08-31

Transformatory to urządzenia elektryczne, które drogą indukcji elektromagnetycznej przenoszą energię elektryczną prądu przemiennego pomiędzy obwodami, zachowując przy tym pierwotną częstotliwość.

więcej
2016-08-03

Stycznik to łącznik mechaniczny, w którym zestyki zwierają się lub rozwierają po zadziałaniu na nie siły pochodzącej z elektromagnesu. W stycznikach elektromagnetycznych wyróżniamy styki główne: robocze, pomocnicze -zwierne, rozwierne lub przełączające oraz cewkę napięciową elektromagnesu.

więcej
Idź do strony:   1 | 2
General Electric GE
ABB
Schneider Electric
Relpol
Inmet
Apator
Stego
Schneider Energy (Refa)
Bombardier Transportation
Breve-Tufvassons
Ema-Elfa
Pokój
Sels
Lovato Electric
Turck
Harting
Weidmuller
Promet
Elpor
Ergom
Rittal
Finder
Kontakt-Simon
F&F
PCE
Mean Well
Panasonic  (Sunx)
Lapp Kabel
ETI Polam
Delta

Kontakt
z handlowcem

33 497-

sprzedaz@polimet.com.pl