Hurtownia elektrotechniczna

Aparatura elektryczna dla przemysłu, budownictwa i energetyki.
Elementy automatyki przemysłowej
Softstarty PSTX - zaawansowane Softstarty nowej generacji
Nowa linia Powietrznych Wyłączników Mocy EntelliGuard
Aparatura modułowa ACTI 9 kompletny innowacyjny system dystrybucji końcowej
Nowa seria aparatury pulpitowej PLATINUM

HURTOWNIA INTERNETOWA

INTER-ELEKTRO

Jesteśmy członkiem Grupy Dystrybucyjnej

zrzeszonej w europejskiej
organizacji handlowej

OFERTY SPECJALNE

Zapraszamy do panelu promocji

w hurtowni internetowej

www.e-polimet.com.pl/promotions

Aktualności

2018-10-01
Zmiana serii ATV312 na przemienniki nowej generacji ATV320

Szanowni Państwo,

Uprzejmie informujemy, że z dniem 31.12.2018r. kończy się sprzedaż całej serii produktów ATV312, zostają one zastąpione przemiennikami nowej generacji Altivar Machine ATV320. Niniejszym informujemy, że od dnia 30.09.2018r. ich produkcja oraz stany magazynowe zostają ograniczone. Z dniem 1 stycznia 2019 zostaną one całkowicie zablokowane w systemie przechodząc tym samym do oferty serwisowej. Data zakończenia okresu serwisowego to 31.12.2026 r.

 

więcej
2017-12-01
Nowy oddział Polimet w Dąbrowie Górniczej

Chęć świadczenia usług na najwyższym poziomie i zapewnienia jeszcze większej dostępności towarów stacjonarnie zaowocowała otwarciem kolejnego oddziału firmy Polimet, tym razem w Dąbrowie Górniczej. Placówka jest następnym miejscem na strategicznej mapie dystrybucyjnej, które umożliwi nam jeszcze szybszą realizację zamówień, nie tylko na obszarze Śląska, ale całej Polski. Pozwoli nam także być bliżej klientów, poznawać ich potrzeby, doskonalić system obsługi konsumentów.

więcej
2016-08-17
Han ES Press - Technologia błyskawicznego przyłączenia wraz z możliwością mostkowania

Złącza serii Han ES Press firmy Harting oferują możliwość błyskawicznej instalacji oraz szybki dostęp w razie konieczności. Wkłady oferują beznarzędziowy montaż, dodatkowo użytkownik może w szybki sposób mostkować kontakty poprzez stosowanie zworek bezpośrednio na złączu.

więcej
2016-06-13
Softstarty zaawansowane PSTX

ABB poszerza swoją ofertę rynkową o nowe softstarty typu PSTX. Jest to grupa zaawansowanych technologicznie aparatów, wyposażonych w wiele użytecznych funkcji niezbędnych do pełnej optymalizacji rozruchu silnika asynchronicznego. Softstarty PSTX są przeznaczone dla silników napędzających rozmaite maszyny w różnych warunkach pracy. Doskonale współpracują z 3 fazowymi silnikami asynchronicznymi i posiadają pełną regulację 3 fazową zapewniającą możliwość zastosowania w tzw. wewnętrznym trójkącie. Aktualnie zakres mocy silników współpracujących z tym typem softstartów obejmuje jednostki do 200 kW / 400V AC.

więcej
2016-05-16
Altivar Process - Przemienniki częstotliwości

Przemienniki częstotliwości z wbudowanymi funkcjami dedykowanymi do procesów przemysłowych i zakładów użyteczności publicznej dla silników trójfazowych synchronicznych, asynchronicznych i specjalnych o mocy od 0,75kW do 1,5MW.

więcej
2014-07-16
Nowe wyłączniki mocy EntelliGuard L

Powietrzny wyłącznik mocy – EntelliGuard™ L -Nowy niezawodny i prosty w obsłudze wyłącznik GE

więcej
2014-06-22
Nowa grupa styczników AF

Styczniki AF09 ... AF38 są stosowane do sterowania obwodami mocy przy napięciach do 690 V AC i 220 V DC. Wykorzystywane są głównie do sterowania pracą silników 3-fazowych.

Aktualna oferta i dostępność styczników AF na:
e-polimet.com.pl

więcej
2014-06-22
EFFICOR - nowe styczniki w ofercie GE

Firma General Electric wprowadziła na rynek nową serię styczników o nazwie Efficor.....

więcej

  Automatyka HVAC - regulacja prędkości obrotowej silników

Użytkowanie urządzeń przeznaczonych do wentylacji i klimatyzacji wymaga zastosowania różnego rodzaju dodatkowych urządzeń w tym służących do regulacji prędkości obrotowej silników. Automatyka HVAC obejmuje szereg urządzeń służących do automatycznej regulacji, między innymi regulatory prędkości obrotowej silników, zawory i siłowniki, przemienniki częstotliwości , siłowniki przepustnic powietrza itp.
Problem regulacji prędkości obrotowej silników wentylatorów można rozwiązać za pomocą regulatorów prędkości oraz przemienników częstotliwości (falowników).
Zastosowanie do regulacji obrotów silników przemienników częstotliwości daje co prawda płynną regulację obrotów i dużą dokładność regulacji, jednak znacznie podnosi koszty aplikacji. W większości przypadków takie rozwiązanie nie jest wymagane i wystarczy zastosowanie transformatorowych lub elektronicznych regulatorów obrotów.

Firma Breve-Tufvassons wychodzi naprzeciw oczekiwaniom rynku oferując szeroki wachlarz niezawodnych i dopasowanych do potrzeb regulatorów prędkości obrotowej silników asynchronicznych. Produkty HVAC firmy Breve-Tufvassons to produkty do szerokiego obszaru zastosowań związanych z regulacją obrotów silników do wielu aplikacji technicznych i są optymalnie dopasowane do potrzeb rynku. Użytkownik otrzymuje zmniejszenie kosztów aplikacji i późniejszej eksploatacji oraz wysoki poziom niezawodności układu regulacji.

Głównymi zaletami stosowania regulatorów obrotów są:

-   oszczędność energii
-   wszechstronność zastosowań i możliwość łatwej rozbudowy układu
-   szybka, bezproblemowa instalacja i uruchomienie
-   łatwość obsługi
-   niskie koszty eksploatacji

Urządzenia automatyki HVAC firmy Breve-Tufvassons możemy podzielić na cztery zasadnicze grupy:

  1. Jednofazowe autotransformatorowe regulatory obrotów silników
  2. Trójfazowe autotransformatorowe regulatory obrotów silników
  3. Elektroniczne regulatory obrotów
  4. Regulatory autotransformatorowe sterowane zdalnie sygnałem 0-10VDC

                              


ARW /ARWS - Jednofazowe regulatory prędkości wentylatorów

 

 

Transformatorowe  regulatory ARW /ARWS do regulacji prędkości obrotowej jednofazowych silników wentylatorowych,  sterowanych napięciowo. Montowane w przemysłowych instalacjach wentylacyjnych lub grzewczych. Do pięciostopniowego nastawu prędkości obrotowej służy pokrętło  umieszczone na panelu obudowy. Wyposażone w niezależny włącznik sygnalizujący załączenie podświetleniem. Wykonanie w II klasie izolacji.  Stopień ochrony IP30 lub IP54.    
Regulatory jednofazowe są również dostępne w wersji bez obudowy i występują pod nazwą: regulatory ARM...                          


Dane techniczne i tabela wykonań w zakładce oferta: autotransformatory-obudowane-arw

 


A3RW - Trójfazowe regulatory prędkości wentylatorów

Transformatorowe, przemysłowe regulatory A3RW do regulacji prędkości obrotowej trójfazowych  silników wentylatorowych sterowanych napięciowo. Montowane w profesjonalnych  instalacjach wentylacyjnych lub grzewczych. Do pięciostopniowego nastawu prędkości obrotowej służy pokrętło umieszczone na panelu metalowej obudowy. Wyposażone w niezależny włącznik oraz lampkę sygnalizującą alarm. Obwód sterowania regulatora chroniony bezpiecznikiem. Wbudowane zabezpieczenie preciwzamrożeniowe (styki FS) oraz zabezpieczenie termiczne silnika (styki TK). Wykonanie w II klasie izolacji Stopnień ochrony IP21

Regulatory trójfazowe są również dostępne w wersji bez obudowy i występują pod nazwą: regulatory A3RM... 

 

Dane techniczne i tabela wykonań w zakładce oferta:https://www.polimet.com.pl/trojfazowe-regulatory-predkosci-obrotowej-wentylatorow-a3rw.html

 

Elektroniczne regulatory prędkości obrotowej wentylatorów ARE, ARES, AREB, ARED

Elektroniczne, tyrystorowe regulatory ARE, ARES
Zasilanie: 230V 50/60Hz
Max prąd wyjściowy: 3; 5; 10 A

Elektroniczne, tyrystorowe regulatory ARE, ARES do bezstopniowej zmiany prędkości obrotowej jednofazowych silników wentylatorowych. Przeznaczone do  wmontowania w przemysłowych instalacjach wentylacyjnych lub grzewczych.  Wyposażone w podświetlany włącznik, potencjometr służący do płynnej zmiany prędkości nawiewu oraz  dodatkowy potencjometr do ustawienia minimalnych  obrotów wentylatora. Wykonanie w stopniu ochrony IP54. Wersja “S” (zrealizowana w oparciu o specjalistyczny, scalony sterownik) posiada funkcję “Soft Start” zapewniającą ochronę przed impulsem rozruchowym i związanym z nim udarem prądowym oraz funkcję ułatwiającą rozruch silnika wentylatora przy załączaniu na niskich obrotach.  Funkcjonalność regulatora ARES10,0 została dodatkowo rozszerzona o wprowadzenie pomocniczego wyjścia 230 VAC  o obciążalności 2A oraz zabezpieczające silnik przed spaleniem  styki TK wraz z lampką sygnalizującą przegrzanie sterowanego silnika.

Dane techniczne i tabela wykonań w zakładce oferta:  https://www.polimet.com.pl/elektroniczne-regulatory-predkosci-obrotowej-wentylatorow-are-_-ares.html

 

Kompaktowe regulatory prędkości obrotowej AREB
Max prąd WYJ.:  2,5 A
Zasilanie: 230 V , 50/60 Hz
Zakres mocy: dla silników wentylatorowych: 80 - 460 W
 
Kompaktowe, elektroniczne regulatory AREB do zastosowań przemysłowych jako bezstopniowe regulatory prędkości obrotowej jednofazowych silników wentylatorowych w  instalacjach wentylacyjnych lub grzewczych. Przeznaczone do montażu zarówno natynkowego jak i podtynkowego. Wyposażone w podświetlany włącznik z pamięcią  ostatniego ustawienia oraz nastawę prędkości minimalnej.

Dane techniczne i tabela wykonań w zakładce oferta: https://www.polimet.com.pl/kompaktowe-tyrystorowe-regulatory-predkosci-obrotowej-areb.html

 

Elektroniczne regulatory ARED
Max prąd WYJ.:  3 A
Zasilanie: 230 V, 50 Hz

Elektroniczne, regulatory ARED przeznaczone do bezstopniowej zmiany prędkości obrotowej jednofazowych silników wentylatorowych. Przystosowane do montażu w instalacjach wykorzystujących szynę DIN. Wyposażone we wskaźnik obecności napięcia LED oraz nastawę prędkości minimalnej. Dostęp do zacisków oraz bezpiecznika po zdjęciu pokrywy obudowy. Wykonanie w stopniu ochrony IP33.

Dane techniczne i tabela wykonań w zakładce oferta: https://www.polimet.com.pl/elektroniczne-regulatory-predkosci-obrotowej-wentylatorow-ared-na-szyne-t-35.html

 

Regulatory autotransformatorowe sterowane zdalnie sygnałem 0-10V DC

ARWE - Autotransformatorowy regulator prędkości obrotowej wentylatorów sterowany zdalnie sygnałem 0-10VDC
Zasilanie:230VAC 50Hz
Prąd wyjściowy: 3A
Rodzaj sterowania: sterowanie automatyczne sygnałem 0-10VDC
 
Autotransformatorowe, przemysłowe regulatory ARWE przeznaczone są do regulacji prędkości obrotowej jednofazowych silników wentylatorowych, sterowanych napięciowo. Stanowią połączenie zalet regulatorów autotransformatorowych oraz elektronicznych, oferujących sterowanie zdalnym sygnałem. Montowane w profesjonalnych instalacjach wentylatorowych lub grzewczych. Regulator ARWE realizuje 5-stopniowe, sterowanie prędkości obrotowej przy pomocy przemysłowego standardu sygnałowego 0-10 VDC. Pełną optoizolację sygnału sterującego od napięcia sieci zapewnia układ energoelektroniczny.
 

Dane techniczne i tabela wykonań w zakładce oferta: https://www.polimet.com.pl/jednofazowe-regulatory-ptedkosci-obrotowej-wentylatorow-arwe-sterowane-zdalnym-sygnalem-0-10vdc.html
     

A3RWE - Autotransformatorowy regulator prędkości obrotowej wentylatorów sterowany zdalnie sygnałem 0-10VDC
Zasilanie:                        3x 400V AC 50Hz
Obciążalność wyjścia:     4A, 5A, 7A, 10A,
Rodzaj sterowania:          sterowanie automatyczne sygnałem 0-10VDC / 0-20mA lub manualne zadajnikiem oporowym
 
Transformatorowe, przemysłowe regulatory A3RWE przeznaczone są do regulacji prędkości obrotowej trójfazowych silników wentylatorowych, sterowanych napięciowo. Stanowią połączenie zalet  regulatorów autotransformatorowych  oraz elektronicznych, oferujących sterowanie zdalnym sygnałem. Montowane w profesjonalnych instalacjach wentylacyjnych lub grzewczych. Regulator A3RW  realizuje 5-stopniowe, zdalne sterowanie prędkością obrotową przy pomocy przemysłowego standardu sygnałowego 0-10 VDC. Pełną optoizolację sygnału sterującego od napięcia sieci zapewnia układ energoelektroniczny. Do dyspozycji użytkownika są trzy wejścia czujników, których aktualny stan (zwarty lub rozwarty) definiuje tryb pracy urządzenia: stan styków bezpotencjałowych, wyjście nieregulowanego napięcia zasilania 230 VAC (max 1A) oraz odcięcie napięcia wyjściowego (zabezpieczenie silnika przed przegrzaniem). A3RWE wyposażone jest również w dodatkowe wyjście napięcia 230 VAC (max 1A) załączane wraz z zasilaniem niezależnie od stanu czujników. Aktualny poziom prędkości wentylatora, odpowiadający konkretnemu poziomowi napięcia wyjściowego, oraz stosowne komunikaty prezentowane są na wyświetlaczu LED umieszczonym na panelu użytkownika. Stan załączenia zasilania oraz stan zadziałania czujników wejściowych (Fs, Tk, Rt) sygnalizowany jest przez zaświecenie odpowiednio zielonej i czerwonej lampki na panelu. Wykonanie w II klasie izolacji. Stopnień ochrony IP21.
 
 Dane techniczne i tabela wykonań w zakładce oferta: https://www.polimet.com.pl/trojfazowe-regulatory-predkosci-obrotowej-wentylatorow-a3rwe-sterowane-sygnalem-0-10vdc.html
 
General Electric GE
ABB
Schneider Electric
Relpol
Inmet
Apator
Stego
Schneider Energy (Refa)
Bombardier Transportation
Breve-Tufvassons
Ema-Elfa
Pokój
Sels
Lovato Electric
Turck
Harting
Weidmuller
Promet
Elpor
Ergom
Rittal
Finder
Kontakt-Simon
F&F
PCE
Mean Well
Panasonic  (Sunx)
Lapp Kabel
ETI Polam
Delta

Kontakt
z handlowcem

33 497-

sprzedaz@polimet.com.pl