Hurtownia elektrotechniczna

Aparatura elektryczna dla przemysłu, budownictwa i energetyki.
Elementy automatyki przemysłowej
Softstarty PSTX - zaawansowane Softstarty nowej generacji
Nowa linia Powietrznych Wyłączników Mocy EntelliGuard
Aparatura modułowa ACTI 9 kompletny innowacyjny system dystrybucji końcowej
Nowa seria aparatury pulpitowej PLATINUM

HURTOWNIA INTERNETOWA

INTER-ELEKTRO

Jesteśmy członkiem Grupy Dystrybucyjnej

zrzeszonej w europejskiej
organizacji handlowej

OFERTY SPECJALNE

Zapraszamy do panelu promocji

w hurtowni internetowej

www.e-polimet.com.pl/promotions

Aktualności

2019-04-26
Informacja dla klientów

Szanowni Państwo,

Informujemy, że w czwartek 02.05.2019 firma będzie zamknięta.

Natomiast nasz sklep internetowy www.e-polimet.pl będzie funkcjonował bez przerwy więc zapraszamy do składania zamówień w tej formie.
Zamówienia złożone w okresie 01-05.05.2019 będą realizowane od 06.05.2019.
Dziękujemy za zrozumienie!

więcej
2019-04-17
Promocja narzędzi Weidmuller

Promocja narzędzi Weidmuller. Nowe zestawy w etui, torbach i walizkach.

więcej
2019-01-25
Kurtki Softshell od Schneider Electric !

Super Promocja! Kupując produkty firmy Schneider Electric z grup 01 aparatura modułowa oraz 03 osprzęt elektroinstalacyjny za łączną kwotę 1500 zł netto otrzymasz kurtkę 4F lub HI-Tec! Zapraszamy, promocja trwa do wyczerpania nagród.

więcej
2018-10-01
Zmiana serii ATV312 na przemienniki nowej generacji ATV320

Szanowni Państwo,

Uprzejmie informujemy, że z dniem 31.12.2018r. kończy się sprzedaż całej serii produktów ATV312, zostają one zastąpione przemiennikami nowej generacji Altivar Machine ATV320. Niniejszym informujemy, że od dnia 30.09.2018r. ich produkcja oraz stany magazynowe zostają ograniczone. Z dniem 1 stycznia 2019 zostaną one całkowicie zablokowane w systemie przechodząc tym samym do oferty serwisowej. Data zakończenia okresu serwisowego to 31.12.2026 r.

 

więcej
2017-12-01
Nowy oddział Polimet w Dąbrowie Górniczej

Chęć świadczenia usług na najwyższym poziomie i zapewnienia jeszcze większej dostępności towarów stacjonarnie zaowocowała otwarciem kolejnego oddziału firmy Polimet, tym razem w Dąbrowie Górniczej. Placówka jest następnym miejscem na strategicznej mapie dystrybucyjnej, które umożliwi nam jeszcze szybszą realizację zamówień, nie tylko na obszarze Śląska, ale całej Polski. Pozwoli nam także być bliżej klientów, poznawać ich potrzeby, doskonalić system obsługi konsumentów.

więcej
2016-08-17
Han ES Press - Technologia błyskawicznego przyłączenia wraz z możliwością mostkowania

Złącza serii Han ES Press firmy Harting oferują możliwość błyskawicznej instalacji oraz szybki dostęp w razie konieczności. Wkłady oferują beznarzędziowy montaż, dodatkowo użytkownik może w szybki sposób mostkować kontakty poprzez stosowanie zworek bezpośrednio na złączu.

więcej
2016-06-13
Softstarty zaawansowane PSTX

ABB poszerza swoją ofertę rynkową o nowe softstarty typu PSTX. Jest to grupa zaawansowanych technologicznie aparatów, wyposażonych w wiele użytecznych funkcji niezbędnych do pełnej optymalizacji rozruchu silnika asynchronicznego. Softstarty PSTX są przeznaczone dla silników napędzających rozmaite maszyny w różnych warunkach pracy. Doskonale współpracują z 3 fazowymi silnikami asynchronicznymi i posiadają pełną regulację 3 fazową zapewniającą możliwość zastosowania w tzw. wewnętrznym trójkącie. Aktualnie zakres mocy silników współpracujących z tym typem softstartów obejmuje jednostki do 200 kW / 400V AC.

więcej
2016-05-16
Altivar Process - Przemienniki częstotliwości

Przemienniki częstotliwości z wbudowanymi funkcjami dedykowanymi do procesów przemysłowych i zakładów użyteczności publicznej dla silników trójfazowych synchronicznych, asynchronicznych i specjalnych o mocy od 0,75kW do 1,5MW.

więcej
« powrót do listy
Nowe wyłączniki mocy EntelliGuard L

Nowe wyłączniki mocy EntelliGuard L

Firma GE opracowała nowy model wyłączników mocy oparty na globalnej platformie aparatów EntelliGuard.

EnetelliGuard L to seria 3- i 4-biegunowych aparatów  (wyłączników i rozłączników) o prądach znamionowych od 400 do 2500A (gabaryt 1) oraz od 2000 do 4000A (gabaryt 2), przeznaczonych do pracy w sieciach o napięciu do 690V AC. Urządzenia są wytwarzane w fabryce koncernu GE w Bielsku-Białej (dawnej fabryce Aparatów Elektrycznych Apena). Nowe wyłączniki są wyposażone w zaawansowany wyzwalacz nadprądowy GT. Charakteryzują się wysoką niezawodnością oraz łatwością konfiguracji i obsługi.

Wyłączniki EntelliGuard L występują w wykonani stacjonarnym lub wysuwnym z szeroką gamą podłączeń szynowych. konstrukcja aparatów umożliwia wielokrotne wyłączanie prądów zwarciowych. Dodatkowo wyłączniki mają dużą szybkość wyłączania prądów zwarciowych - w czasie 40 ms lub krótszym - przy jednoczesnym zachowaniu selektywności.

Wyzwalacz nadprądowy GT

Elektroniczny wyzwalacz nadprądowy GT
EntelliGuard L jest wyposażony w zaawansowany, elektroniczny wyzwalacz nadprądowy, posiadający wyświetlacz LCD zintegrowany z panelem dotykowym. Wyzwalacz pozwala na bardzo prostą i szybką obsługę. Złącze RS232 na płycie czołowej służy do podłączenia testera wyzwalacza lub komputera w celu monitorowania i zmiany parametrów nastaw.

Wyłącznik posiada cztery podstawowe funkcje menu:
Ustawienia              - pozwala wprowadzać wartości nastaw i parametry pracy
Moduł pomiarowy  - amperomierze we wszystkich torach fazowych i torze neutralnym
Status                      - stan wyłącznika Otwarty/Zamknięty/Wyzwolenie
Zdarzenia                - historia wyzwoleń, w tym z powodu zwarcia.
Opcja Zdarzenia informuje, które zabezpieczenie zadziałało i przy jakiej wartości (napięcia, prądu) dla 10 ostatnich zdarzeń. Podłączenie zasilacza 24V DC rozszerza zakres danych o czas i datę wystąpienia każdego zakłócenia. Produkt daje dodatkowo możliwość lokalnego kasowania pamięci zdarzeń.

 

Funkcje zabezpieczeń wyzwalacza wyłącznika opisuje szczegółowo katalog dostępny na stronie internetowej producenta:
http://www.gepowercontrols.com/pl/resources/literature_library/catalogs/downloads/Entelliguard%20L_2014.pdf

Wyposażenie dodatkowe

W skład oferty EntelliGuuard wchodzi także bogata gama wyposażenia wewnętrznego, co ważne, wspólnego dla całej serii wyłączników o szerokim zakresie napięć sterowania AC/DC. W zależności od potrzeb wszystkie elementy dodatkowe mogą być wbudowane fabrycznie podczas produkcji lub zamówione w wersji do montażu w miejscu instalacji. Dodawanie wszystkich elementów, takich jak napęd silnikowy, wyzwalacze napięciowe, styki pomocnicze i inne jest bardzo proste i szybkie.

EntelliGuard L to aparaty przeznaczone głównie do pracy w sektorze komercyjno-przemysłowym. Od kilku lat GE oferuje także wyłączniki EntelliGuard G na prądy znamionowe do 6400A i obciążalności zwarciowej do 150kA, które są dedykowane dla przemysłu ciężkiego i energetyki. Zarówno jedne jaki i drugie zastępują wycofane z produkcji wyłączniki APU-30, APU-50 i wyłączniki DS416, DS420, DS425, DS625  oraz oferowane jeszcze na rynku wyłączniki M-Pact

 

 

 

 

 

 

« powrót do listy

General Electric GE
ABB
Schneider Electric
Relpol
Inmet
Apator
Stego
Schneider Energy (Refa)
Bombardier Transportation
Breve-Tufvassons
Ema-Elfa
Pokój
Sels
Lovato Electric
Turck
Harting
Weidmuller
Promet
Elpor
Ergom
Rittal
Finder
Kontakt-Simon
F&F
PCE
Mean Well
Panasonic  (Sunx)
Lapp Kabel
ETI Polam
Delta
Spamel

Kontakt
z handlowcem

33 497-

sprzedaz@polimet.com.pl