Hurtownia elektrotechniczna

Aparatura elektryczna dla przemysłu, budownictwa i energetyki.
Elementy automatyki przemysłowej
Szkolenia Schneider
Styczniki ABB
Falowniki ATV 320
Road
Polimet
Softstarty
Softstarty PSTX - zaawansowane Softstarty nowej generacji
Wyłącznik Entelliguard
Nowa linia Powietrznych Wyłączników Mocy EntelliGuard
Przyciski Platinum
Nowa seria aparatury pulpitowej PLATINUM

HURTOWNIA INTERNETOWA

INTER-ELEKTRO

Jesteśmy członkiem Grupy Dystrybucyjnej
Inter Elektro
zrzeszonej w europejskiej
organizacji handlowej
IMELCO

OFERTY SPECJALNE

Zapraszamy do panelu promocji
Promocje
w hurtowni internetowej

www.e-polimet.com.pl/promotions

Aktualności

2020-04-22
Schneider Electric prezentuje najnowsze rozwiązania gamy Harmony
Schneider Electric prezentuje najnowsze rozwiązania gamy Harmony

Personalizowane produkty Harmony

Schneider Electric wprowadza możliwość personalizacji produktów z serii Harmony XB4 oraz Harmony XB5, aby w pełni dostosować je do potrzeb klienta i jego aplikacji. Rozwiązanie to zapewnia większą estetykę i poprawia wygląd, ale również znacząco wpływa na ergonomię maszyny. Jej operator w szybki i bardziej intuicyjny sposób jest w stanie odnaleźć i wcisnąć odpowiedni element, tym samym poprawiając produktywność i bezpieczeństwo miejsca pracy. Dodatkowo istnieje możliwość personalizacji kaset sterowniczych oraz etykiet.

więcej
2019-04-17
Promocja narzędzi Weidmuller
Promocja narzędzi Weidmuller

Promocja narzędzi Weidmuller. Nowe zestawy w etui, torbach i walizkach.

więcej
2019-01-25
Kurtki Softshell od Schneider Electric !
Kurtki Softshell od Schneider Electric !

Super Promocja! Kupując produkty firmy Schneider Electric z grup 01 aparatura modułowa oraz 03 osprzęt elektroinstalacyjny za łączną kwotę 1500 zł netto otrzymasz kurtkę 4F lub HI-Tec! Zapraszamy, promocja trwa do wyczerpania nagród.

więcej
2018-10-01
Zmiana serii ATV312 na przemienniki nowej generacji ATV320
Zmiana serii ATV312 na przemienniki nowej generacji ATV320

Szanowni Państwo,

Uprzejmie informujemy, że z dniem 31.12.2018r. kończy się sprzedaż całej serii produktów ATV312, zostają one zastąpione przemiennikami nowej generacji Altivar Machine ATV320. Niniejszym informujemy, że od dnia 30.09.2018r. ich produkcja oraz stany magazynowe zostają ograniczone. Z dniem 1 stycznia 2019 zostaną one całkowicie zablokowane w systemie przechodząc tym samym do oferty serwisowej. Data zakończenia okresu serwisowego to 31.12.2026 r.

 

więcej
« powrót do listy
Softstarty zaawansowane PSTX

Softstarty zaawansowane PSTX

Softstarty PSTX czyli rozruch silnika dostosowany ściśle do potrzeb klienta

ABB poszerza swoją ofertę rynkową o nowe softstarty typu PSTX. Jest to grupa zaawansowanych technologicznie aparatów, wyposażonych w wiele użytecznych funkcji niezbędnych do pełnej optymalizacji rozruchu silnika asynchronicznego. Softstarty PSTX są przeznaczone dla silników napędzających rozmaite maszyny w różnych warunkach pracy. Doskonale współpracują z 3 fazowymi silnikami asynchronicznymi i posiadają pełną regulację 3 fazową zapewniającą możliwość zastosowania w tzw. wewnętrznym trójkącie. Aktualnie zakres mocy silników współpracujących z tym typem softstartów obejmuje jednostki do 200 kW / 400V AC.

Dodatkowe informacje o dostępnych u nas zakresach mocy i wykonaniach, znaleźć można tutaj.


 

 

 

 
Oferowane przez ABB softstarty PSTX zostały wybrane produktem roku przez czytelników magazynu Elektrosystemy, w XIII edycji konkursu ELEKTROPRODUKT ROKU 2015. To kolejna z rzędu nagroda przyznana urządzeniu ABB w tym plebiscycie, tym razem w kategorii „Napędy i Sterowanie”.

Nowe softstarty typu PSTX to grupa zaawansowanych technologicznie aparatów do optymalizacji rozruchu trójfazowego silnika asynchronicznego. Mają pełną regulację trójfazową i obsługują silniki do 1000 kW/ 400 VAC.

PSTX jest pierwszym softstartem, który powstał przy współpracy z konstruktorami odpowiedzialnymi za rozwój falowników ABB. Stąd też wiele funkcji i zabezpieczeń wcześniej dostępnych w inwerterach zostało przetransponowanych do PSTX. Znacznie ograniczono również ich wymiary, optymalizując tym samym wykorzystanie przestrzeni w rozdzielnicy, w której montowany jest softstart. – Mniejsza rozdzielnica, to z kolei mniej materiału na jej wykonanie, mniej wydatków na elementy chłodzące, a co za tym idzie mniejszy koszt całkowity.

Więcej informacji: pod linkiem tutaj

Fot. 1. Softstart PSTX

 

Kolorowy wyświetlacz graficzny

Elektroniczny interfejs softstartu PSTX składa się z wyświetlacza graficznego z podświetleniem oraz zestawu klawiszy funkcyjnych (fot.2).

 

Fot. 2. Zdejmowany wyświetlacz graficzny softstartu PSTX


Symulator wyświetlacza graficznego


Ciekawym i przyjaznym dla użytkownika narzędziem jest symulator wyświetlacza graficznego. Znaleźć go można na stronie ABB poświęconej softstartom PSTX. Daje on możliwość poznania softstartu oraz metod wprowadzania nastaw urządzenia.
 

Powlekane płytki drukowane

Płytki drukowane wewnątrz softstartów pokrywa warstwa ochronna, która zabezpiecza połączenia i elementy elektroniczne. Zapewnia to urządzeniu niewrażliwość na wilgoć, pył i atmosferę korozyjną. Komunikacja elektroniczna z zewnętrznymi systemami nadzoru i wizualizacji może odbywać się za pośrednictwem wszystkich popularnych protokołów (Modbus RTU - wbudowany, Profibus, DeviceNet, EtherNet/IP, ModbusTCP). Do połączeń służą złącza FieldbusPlug oraz nowe moduły Anybus (fot.3). Dla potrzeb klasycznych przyrządów pomiarowych wskazówkowych (pomiary wartości prądów, napięć, współczynnika mocy itp.) przygotowano specjalne wyjście.

Fot. 3. Moduły Anybus do zewnętrznej komunikacji elektronicznej softstartu PSTX


Funkcja czyszczenia pomp

Funkcja czyszczenia pomp i rurociągów zapewnia możliwość utrzymywania instalacji hydraulicznej we właściwym stanie technicznym wydłużając tym samym czas bezawaryjnej eksploatacji. Dodatkowym elementem optymalizacji współpracy z pompami (szczególnie dużymi) jest opcja kontroli momentu. Zapewnia ona płynne zatrzymanie silnika pompy nawet w warunkach dużego naporu cieczy, który pojawia się podczas spadku obrotów wirnika pompy. Zapobiega to powstawaniu tzw. uderzeń wodnych mogących w skrajnych przypadkach niszczyć armaturę.


Funkcja wolnych obrotów przód/tył

Dla taśmociągów, dźwigów i innych maszyn przewidziano funkcję wolnych obrotów „w tył” i „w przód”, która umożliwia pozycjonowanie określonych elementów w celu zapewnienia pełnej kontroli procesu. Możliwość korzystania z funkcji asystenta, który podpowiada nastawy poszczególnych parametrów dla określonych aplikacji użytkowych jest szczególnym ułatwieniem obsługi tych wyrobów.

Kompletny system zabezpieczeń

Softstarty PSTX wyposażono w kompletny system zabezpieczeń dla silników elektrycznych. W jego skład wchodzi zabezpieczenie przeciążeniowe elektroniczne EOL (4 klasy do wyboru), podwójne zabezpieczenie przeciążeniowe (o nastawach niezależnych dla klasy rozruchu i klasy pracy), obsługa czujników PTC i PT100, zabezpieczenie przed zablokowaniem wirnika, zabezpieczenie przed niedociążeniem, zabezpieczenie przed asymetrią prądową, zabezpieczenie przed niedociążeniem, zabezpieczenie przed nadmiernym wzrostem lub nadmierną obniżką napięcia, zabezpieczenie ziemnozwarciowe, a także inne przydatne moduły zabezpieczeniowe. Podwójne zabezpieczenia przeciążeniowe umożliwiają bardzo elastyczne nastawy, dzięki którym możliwa jest współpraca również z siecią słabszą, o niezbyt sztywnych parametrach. Większość z funkcji zabezpieczeniowych można aktywować bądź odstawiać, a także regulować i dopasowywać parametry działania do określonych zastosowań silników. Bardzo użyteczna może okazać się wbudowana diagnostyka. Dzięki bogatemu systemowi monitorowania i sygnalizacji określonych stanów softstarty PSTX mogą wysyłać informację o alarmach wstępnych, stanie zabezpieczeń, ostrzeżenia oraz dane (np. czas pracy silnika, pomiary elektryczne itp.).

« powrót do listy

General Electric GE
ABB
Schneider Electric
Relpol
Inmet
Apator
Stego
Schneider Energy (Refa)
Bombardier Transportation
Breve-Tufvassons
Ema-Elfa
Pokój
Sels
Lovato Electric
Turck
Harting
Weidmuller
Promet
Elpor
Ergom
Rittal
Finder
Kontakt-Simon
F&F
PCE
Mean Well
Panasonic  (Sunx)
Lapp Kabel
ETI Polam
Delta
Spamel
Intechma

Kontakt
z handlowcem

33 497-

sprzedaz@polimet.com.pl