Hurtownia elektrotechniczna

Aparatura elektryczna dla przemysłu, budownictwa i energetyki.
Elementy automatyki przemysłowej
Preventa
Breve
Styczniki ABB
Falowniki ATV 320
Road
Polimet
Softstarty
Softstarty PSTX - zaawansowane Softstarty nowej generacji

Jesteśmy oficjalnym specjalizowanym partnerem Schneider Electric!

HURTOWNIA INTERNETOWA

INTER-ELEKTRO

Jesteśmy członkiem Grupy Dystrybucyjnej
Inter Elektro
zrzeszonej w europejskiej
organizacji handlowej
IMELCO

Aktualności

2021-10-05
Skorzystaj z najlepszej wiedzy globalnej i lokalnego wsparcia.
Skorzystaj z najlepszej wiedzy globalnej i lokalnego wsparcia.

Z przyjemnością informujemy, że zostaliśmy Rejestrowanym Dystrybutorem Automatyki Przemysłowej Schneider Electric (Alliance Registered Industrial Automation Distributor).

więcej
2021-07-28
Promocja Preventa XPSU.
Promocja Preventa XPSU.

Zapraszamy do skorzystania z promocji na zakup nowych modułów bezpieczeństwa Preventa XPSU.

więcej
2021-07-27
Nowa oferta Schneider Electric Preventa XPSU
Nowa oferta Schneider Electric Preventa XPSU

Firma Schneider Electric chce poinformować, że rozpoczął się proces wycofywania niektórych produktów z aktualnej serii Preventa XPS. Dotychczasowa oferta zostaje zastąpiona przez nową innowacyjną ofertę Preventa XPSU.

więcej
2020-09-30
Innowacyjny przekaźnik bezpieczeństwa Preventa XPSU
Innowacyjny przekaźnik bezpieczeństwa Preventa XPSU

Preventa XPS Universal łączy w sobie prostotę zastosowania przewodowych modułów bezpieczeństwa i  zaawansowaną diagnostykę. Dzięki prostemu połączeniu punkt-punkt pomiędzy wyjściem półprzewodnikowym modułów, a standardowym wejściem cyfrowym sterownika PLC, moduły Preventa XPS Universal mogą za pomocą modulowanego sygnału przesyłać ponad 40 różnych komunikatów, które są następnie dekodowane w PLC przez 2 gotowe bloki funkcyjne: 1 przeznaczony do informacji statusowych statusu i 1 do informacji diagnostycznych.

więcej
« powrót do listy
Softstarty zaawansowane PSTX

Softstarty zaawansowane PSTX

Softstarty PSTX czyli rozruch silnika dostosowany ściśle do potrzeb klienta

ABB poszerza swoją ofertę rynkową o nowe softstarty typu PSTX. Jest to grupa zaawansowanych technologicznie aparatów, wyposażonych w wiele użytecznych funkcji niezbędnych do pełnej optymalizacji rozruchu silnika asynchronicznego. Softstarty PSTX są przeznaczone dla silników napędzających rozmaite maszyny w różnych warunkach pracy. Doskonale współpracują z 3 fazowymi silnikami asynchronicznymi i posiadają pełną regulację 3 fazową zapewniającą możliwość zastosowania w tzw. wewnętrznym trójkącie. Aktualnie zakres mocy silników współpracujących z tym typem softstartów obejmuje jednostki do 200 kW / 400V AC.

Dodatkowe informacje o dostępnych u nas zakresach mocy i wykonaniach, znaleźć można tutaj.


 

 

 

 
Oferowane przez ABB softstarty PSTX zostały wybrane produktem roku przez czytelników magazynu Elektrosystemy, w XIII edycji konkursu ELEKTROPRODUKT ROKU 2015. To kolejna z rzędu nagroda przyznana urządzeniu ABB w tym plebiscycie, tym razem w kategorii „Napędy i Sterowanie”.

Nowe softstarty typu PSTX to grupa zaawansowanych technologicznie aparatów do optymalizacji rozruchu trójfazowego silnika asynchronicznego. Mają pełną regulację trójfazową i obsługują silniki do 1000 kW/ 400 VAC.

PSTX jest pierwszym softstartem, który powstał przy współpracy z konstruktorami odpowiedzialnymi za rozwój falowników ABB. Stąd też wiele funkcji i zabezpieczeń wcześniej dostępnych w inwerterach zostało przetransponowanych do PSTX. Znacznie ograniczono również ich wymiary, optymalizując tym samym wykorzystanie przestrzeni w rozdzielnicy, w której montowany jest softstart. – Mniejsza rozdzielnica, to z kolei mniej materiału na jej wykonanie, mniej wydatków na elementy chłodzące, a co za tym idzie mniejszy koszt całkowity.

Więcej informacji: pod linkiem tutaj

Fot. 1. Softstart PSTX

 

Kolorowy wyświetlacz graficzny

Elektroniczny interfejs softstartu PSTX składa się z wyświetlacza graficznego z podświetleniem oraz zestawu klawiszy funkcyjnych (fot.2).

 

Fot. 2. Zdejmowany wyświetlacz graficzny softstartu PSTX


Symulator wyświetlacza graficznego


Ciekawym i przyjaznym dla użytkownika narzędziem jest symulator wyświetlacza graficznego. Znaleźć go można na stronie ABB poświęconej softstartom PSTX. Daje on możliwość poznania softstartu oraz metod wprowadzania nastaw urządzenia.
 

Powlekane płytki drukowane

Płytki drukowane wewnątrz softstartów pokrywa warstwa ochronna, która zabezpiecza połączenia i elementy elektroniczne. Zapewnia to urządzeniu niewrażliwość na wilgoć, pył i atmosferę korozyjną. Komunikacja elektroniczna z zewnętrznymi systemami nadzoru i wizualizacji może odbywać się za pośrednictwem wszystkich popularnych protokołów (Modbus RTU - wbudowany, Profibus, DeviceNet, EtherNet/IP, ModbusTCP). Do połączeń służą złącza FieldbusPlug oraz nowe moduły Anybus (fot.3). Dla potrzeb klasycznych przyrządów pomiarowych wskazówkowych (pomiary wartości prądów, napięć, współczynnika mocy itp.) przygotowano specjalne wyjście.

Fot. 3. Moduły Anybus do zewnętrznej komunikacji elektronicznej softstartu PSTX


Funkcja czyszczenia pomp

Funkcja czyszczenia pomp i rurociągów zapewnia możliwość utrzymywania instalacji hydraulicznej we właściwym stanie technicznym wydłużając tym samym czas bezawaryjnej eksploatacji. Dodatkowym elementem optymalizacji współpracy z pompami (szczególnie dużymi) jest opcja kontroli momentu. Zapewnia ona płynne zatrzymanie silnika pompy nawet w warunkach dużego naporu cieczy, który pojawia się podczas spadku obrotów wirnika pompy. Zapobiega to powstawaniu tzw. uderzeń wodnych mogących w skrajnych przypadkach niszczyć armaturę.


Funkcja wolnych obrotów przód/tył

Dla taśmociągów, dźwigów i innych maszyn przewidziano funkcję wolnych obrotów „w tył” i „w przód”, która umożliwia pozycjonowanie określonych elementów w celu zapewnienia pełnej kontroli procesu. Możliwość korzystania z funkcji asystenta, który podpowiada nastawy poszczególnych parametrów dla określonych aplikacji użytkowych jest szczególnym ułatwieniem obsługi tych wyrobów.

Kompletny system zabezpieczeń

Softstarty PSTX wyposażono w kompletny system zabezpieczeń dla silników elektrycznych. W jego skład wchodzi zabezpieczenie przeciążeniowe elektroniczne EOL (4 klasy do wyboru), podwójne zabezpieczenie przeciążeniowe (o nastawach niezależnych dla klasy rozruchu i klasy pracy), obsługa czujników PTC i PT100, zabezpieczenie przed zablokowaniem wirnika, zabezpieczenie przed niedociążeniem, zabezpieczenie przed asymetrią prądową, zabezpieczenie przed niedociążeniem, zabezpieczenie przed nadmiernym wzrostem lub nadmierną obniżką napięcia, zabezpieczenie ziemnozwarciowe, a także inne przydatne moduły zabezpieczeniowe. Podwójne zabezpieczenia przeciążeniowe umożliwiają bardzo elastyczne nastawy, dzięki którym możliwa jest współpraca również z siecią słabszą, o niezbyt sztywnych parametrach. Większość z funkcji zabezpieczeniowych można aktywować bądź odstawiać, a także regulować i dopasowywać parametry działania do określonych zastosowań silników. Bardzo użyteczna może okazać się wbudowana diagnostyka. Dzięki bogatemu systemowi monitorowania i sygnalizacji określonych stanów softstarty PSTX mogą wysyłać informację o alarmach wstępnych, stanie zabezpieczeń, ostrzeżenia oraz dane (np. czas pracy silnika, pomiary elektryczne itp.).

« powrót do listy

General Electric GE
ABB
Schneider Electric
Relpol
Inmet
Apator
Stego
Schneider Energy (Refa)
Bombardier Transportation
Breve-Tufvassons
Ema-Elfa
Pokój
Sels
Lovato Electric
Turck
Harting
Weidmuller
Promet
Elpor
Ergom
Rittal
Finder
Kontakt-Simon
F&F
PCE
Mean Well
Panasonic  (Sunx)
Lapp Kabel
ETI Polam
Delta
Spamel
Intechma

Kontakt
z handlowcem

33 497-

sprzedaz@polimet.com.pl