Hurtownia elektrotechniczna

Aparatura elektryczna dla przemysłu, budownictwa i energetyki.
Elementy automatyki przemysłowej
Softstarty PSTX - zaawansowane Softstarty nowej generacji
Nowa linia Powietrznych Wyłączników Mocy EntelliGuard
Aparatura modułowa ACTI 9 kompletny innowacyjny system dystrybucji końcowej
Nowa seria aparatury pulpitowej PLATINUM

HURTOWNIA INTERNETOWA

INTER-ELEKTRO

Jesteśmy członkiem Grupy Dystrybucyjnej

zrzeszonej w europejskiej
organizacji handlowej

OFERTY SPECJALNE

Zapraszamy do panelu promocji

w hurtowni internetowej

www.e-polimet.com.pl/promotions

Aktualności

2018-10-01
Zmiana serii ATV312 na przemienniki nowej generacji ATV320

Szanowni Państwo,

Uprzejmie informujemy, że z dniem 31.12.2018r. kończy się sprzedaż całej serii produktów ATV312, zostają one zastąpione przemiennikami nowej generacji Altivar Machine ATV320. Niniejszym informujemy, że od dnia 30.09.2018r. ich produkcja oraz stany magazynowe zostają ograniczone. Z dniem 1 stycznia 2019 zostaną one całkowicie zablokowane w systemie przechodząc tym samym do oferty serwisowej. Data zakończenia okresu serwisowego to 31.12.2026 r.

 

więcej
2017-12-01
Nowy oddział Polimet w Dąbrowie Górniczej

Chęć świadczenia usług na najwyższym poziomie i zapewnienia jeszcze większej dostępności towarów stacjonarnie zaowocowała otwarciem kolejnego oddziału firmy Polimet, tym razem w Dąbrowie Górniczej. Placówka jest następnym miejscem na strategicznej mapie dystrybucyjnej, które umożliwi nam jeszcze szybszą realizację zamówień, nie tylko na obszarze Śląska, ale całej Polski. Pozwoli nam także być bliżej klientów, poznawać ich potrzeby, doskonalić system obsługi konsumentów.

więcej
2016-08-17
Han ES Press - Technologia błyskawicznego przyłączenia wraz z możliwością mostkowania

Złącza serii Han ES Press firmy Harting oferują możliwość błyskawicznej instalacji oraz szybki dostęp w razie konieczności. Wkłady oferują beznarzędziowy montaż, dodatkowo użytkownik może w szybki sposób mostkować kontakty poprzez stosowanie zworek bezpośrednio na złączu.

więcej
2016-06-13
Softstarty zaawansowane PSTX

ABB poszerza swoją ofertę rynkową o nowe softstarty typu PSTX. Jest to grupa zaawansowanych technologicznie aparatów, wyposażonych w wiele użytecznych funkcji niezbędnych do pełnej optymalizacji rozruchu silnika asynchronicznego. Softstarty PSTX są przeznaczone dla silników napędzających rozmaite maszyny w różnych warunkach pracy. Doskonale współpracują z 3 fazowymi silnikami asynchronicznymi i posiadają pełną regulację 3 fazową zapewniającą możliwość zastosowania w tzw. wewnętrznym trójkącie. Aktualnie zakres mocy silników współpracujących z tym typem softstartów obejmuje jednostki do 200 kW / 400V AC.

więcej
2016-05-16
Altivar Process - Przemienniki częstotliwości

Przemienniki częstotliwości z wbudowanymi funkcjami dedykowanymi do procesów przemysłowych i zakładów użyteczności publicznej dla silników trójfazowych synchronicznych, asynchronicznych i specjalnych o mocy od 0,75kW do 1,5MW.

więcej
2014-07-16
Nowe wyłączniki mocy EntelliGuard L

Powietrzny wyłącznik mocy – EntelliGuard™ L -Nowy niezawodny i prosty w obsłudze wyłącznik GE

więcej
2014-06-22
Nowa grupa styczników AF

Styczniki AF09 ... AF38 są stosowane do sterowania obwodami mocy przy napięciach do 690 V AC i 220 V DC. Wykorzystywane są głównie do sterowania pracą silników 3-fazowych.

Aktualna oferta i dostępność styczników AF na:
e-polimet.com.pl

więcej
2014-06-22
EFFICOR - nowe styczniki w ofercie GE

Firma General Electric wprowadziła na rynek nową serię styczników o nazwie Efficor.....

więcej

  Wyłączniki nadprądowe typu EP100 UC w obwodach prądu stałego

Ochrona obwodów prądu stałego w większości aplikacji wymaga zastosowania specjalnie przystosowanych do tego celu wyłączników nadprądowych przeznaczonych do zabezpieczania obwodów stałoprądowych.
Taką ochronę zapewnia rodzina uniwersalnych wyłączników do zabezpieczania obwodów prądu stałego i zmiennego typu EP100UC firmy GE Power Protection.

Dobierając wyłączniki nadprądowe do pracy w obwodach prądu stałego należy zwrócić uwagę na następujące parametry:

 • prąd znamionowy,
 • napięcie znamionowe zasilania, determinujące liczbę biegunów wyłącznika połączonych w szereg,
 • maksymalny prąd zwarciowy określający obciążalność zwarciową wyłącznika,
 • typ układu zasilania

Wyłączniki standardowe (w oparciu o aparaturę modułową Redline firmy General Electric)

Przy zastosowaniu standardowych wyłączników nadprądowych w obwodach prądu stałego należy pamiętać, że:

 • mogą one pracować tylko w ograniczonym zakresie napięcia: wyłączniki jednobiegunowe do 60V, dwubiegunowe (połączone w szereg) do 125 V,
 • charakterystyka wyzwalania wyłącznika przy przeciążeniu jest podobna jak w przypadku pracy w obwodzie prądu zmiennego,
 • w przypadku zwarcia należy uwzględnić współczynnik zmiany zakresu działania wyzwalacza elektromagnetycznego, który dla wyłączników GE PP wynosi 1,4.

Wyłączniki specjalistyczne

Są to wyłączniki , które mogą pracować w obwodach prądu stałego dla znacznie wyższych wartości napięcia (np. 880V). Aparaty te skuteczne chronią także obwody zmiennoprądowe. Posiadają dodatkowo zabudowane magnesy stałe wspierające gaszenie łuku elektrycznego prądu stałego. Z tego powodu przy podłączeniu należy przestrzegać biegunowości i kierunku przepływy prądu.

EP100 UC        - najlepsza ochrona stałoprądowa

Wyłączniki EP101UC, EP102UC

Uniwersalne wyłączniki EP100 UC (EP101UC, EP102UC) służą do zabezpieczania obwodów prądu stałego (Un 220/440 V DC) i zmiennego (Un 230/400 V AC). Dostępne są w wersji jedno- i dwubiegunowej, na prądy znamionowe 6 - 63 A (B) oraz 0,5 - 63 A (C). Ich zwarciowa zdolność łączeniowa wynosi 10 kA (EN60947-2). Wyłączniki te są głownie stosowane w aplikacjach przemysłowych i energetycznych do zabezpieczania obwodów sterowania, sygnalizacji, blokad (charakterystyka wyzwalania C) oraz do zabezpieczania obwodów oświetlenia pól rozdzielnic i oświetlenia kontenerów (charakterystyka wyzwalania B). Mogą być także stosowane w siłowniach prądu stałego do zabezpieczania obwodów.. W tego typu aplikacjach wykorzystuje się bardzo często styki pomocnicze do sygnalizacji stanu pracy.
Dużą zaletą wyłączników EP100UC jest możliwość dołączenia do czterech styków typu CA (moduł na moduł) z każdej strony, co eliminuje stosowanie dodatkowych przekaźników pośredniczących w obwodach.

 

EP101 UC
EP102 UC
Un = 220 - 440V DC;   In 0,5 - 63 A;   Ch-ka: B, C

 

Wyłączniki EP104 UC do zabezpieczania słonecznych systemów zasilania

Pomimo niewielkich wymiarów wyłączniki te mogą pracować w obwodach prądu stałego maksymalnie do 1000V (Un = 880 V DC). Jest to możliwe dzięki specjalnej konstrukcji. EP104 UC zbudowany jest z dwóch dwupolowych wyłączników EP102UC odseparowanych stykiem pomocniczym typu CA, który może być także wykorzystany do sygnalizacji stanu pracy. Szerokość całego aparaty to 4,5 modułu. Zakresy prądów znamionowych wynoszę od 10 do 63 A dla charakterystyki wyzwolenia B. Po obu stronach wyłącznika EP104UC można dołączyć wyposażenie dodatkowe , takie jak styki pomocnicze i wyzwalacze.
EP104 UC sa stosowane w rozbudowanych instalacjach słonecznych jako zabezpieczenie obwodów z wieloma panelami fotowoltaicznymi połączonymi w szereg lub jako rozłącznik główne po stronie stałoprądowej inverterów.

 

EP104 UC
Un = 220 - 880 V DC;   In 0,5 - 63 A;   Ch-ka: B

 

Wyłączniki EP100 UCT do trakcji

Wyłączniki EP100 UCT zostały skonstruowane jako zabezpieczenia przeciążeniowo-zwarciowe do wykorzystania we wszelkiego rodzaju pojazdach (np. kolejowych, wojskowych itp.). Z tego powodu, dobrych parametrów technicznych, wyłączniki te charakteryzuje duża odporność na wstrząsy i wibracje zgodnie z IEC 61373. Dodatkowo aparaty posiadają zaciski przyłączeniowe na oczkowe końcówki kablowe, które są mocowane pod kątem do zacisku. Takie rozwiązanie gwarantuje pewność połączenia podczas długotrwałej eksploatacji, niezależnie od wibracji i wstrząsów. Kolejnym bardzo ważnym aspektem tych konstrukcji jest obudowa wykonana ze specjalnego, niepalnego tworzywa (spełniającego normę CEI UNI 11170) o niskiej emisji dymu (zgodnie z NF 16-101).

Wyłączniki do pojazdów trakcyjnych produkowane są w wersji do aplikacji zmiennoprądowych oraz stałoprądowych.

Typ EP100 T to wykonanie dla aplikacji zmiennoprądowych. Odmiana ta posiada następujące parametry:

 • charakterystyki wyzwalania  - Z, B, C, K,
 • prądy znamionowe 110 - 450 V AC,
 • konfiguracja biegunowa: 1, 2, 3, 4.

Typ EP100 UCT jest wersją dla aplikacji prądu stałego. Jego parametry to:

 • charakterystyka wyzwalania - Z, B, C, K,
 • prądy znamionowe od 0,5 do 63 A,
 • napięcie znamionowe 250 450 V DC,
 • konfiguracja biegunowa: 1, 2.

Uzupełnieniem oferty są styki pomocnicze oraz wyzwalacze wzrostowe AC/DC także posiadające zaciski na końcówki oczkowe.

 


EP100 UCT
Un 220 - 440V DC;   In 0,5 - 63 A;   Ch-ka: Z, B, C, K
Zaciski na oczkowe końcówki kablowe

 

Materiał sporządzono w oparciu o opracowanie Pana Pawła Bigdy (GE Consumer & Industrial Power Protection)
General Electric GE
ABB
Schneider Electric
Relpol
Inmet
Apator
Stego
Schneider Energy (Refa)
Bombardier Transportation
Breve-Tufvassons
Ema-Elfa
Pokój
Sels
Lovato Electric
Turck
Harting
Weidmuller
Promet
Elpor
Ergom
Rittal
Finder
Kontakt-Simon
F&F
PCE
Mean Well
Panasonic (Sunx)
Lapp Kabel
ETI Polam
Delta

Kontakt
z handlowcem

33 497-

sprzedaz@polimet.com.pl