Hurtownia elektrotechniczna

Aparatura elektryczna dla przemysłu, budownictwa i energetyki.
Elementy automatyki przemysłowej
Preventa
ETI
Breve
Styczniki ABB
Falowniki ATV 320
Road
Polimet
Softstarty
Softstarty PSTX - zaawansowane Softstarty nowej generacji

Jesteśmy oficjalnym specjalizowanym partnerem Schneider Electric!

HURTOWNIA INTERNETOWA

INTER-ELEKTRO

Jesteśmy członkiem Grupy Dystrybucyjnej
Inter Elektro
zrzeszonej w europejskiej
organizacji handlowej
IMELCO

Aktualności

2022-05-18
Jak przeprowadzić diagnostykę przemienników częstotliwości?
Jak przeprowadzić diagnostykę przemienników częstotliwości?

Przemiennik częstotliwości, zwany również przetwornicą częstotliwości, jest elementem układów sterujących synchronicznych i asynchronicznych silników elektrycznych prądu zmiennego. Jego rolą polega na zamianie prądu przemiennego o stałej częstotliwości w prąd przemienny o częstotliwości regulowanej. Przemiennik częstotliwości umożliwia sterowanie prędkością i momentem obrotowym silnika, a tym samym generuje znaczne oszczędności energii elektrycznej, zwiększa płynność pracy i zapewnia łagodny rozruch jednostki napędowej.

więcej
2022-05-18
Łatwość montażu i demontażu szaf sterowniczych
Łatwość montażu i demontażu szaf sterowniczych

Montaż lub demontaż szafy sterowniczej nie jest dla wykwalifikowanego elektryka czynnością wybitnie skomplikowaną. Jednak diabeł – jak zawsze – tkwi w szczegółach. Warto więc podejść do sprawy planowo i systematycznie, aby nie przysparzać sobie dodatkowych komplikacji. Odpowiednio przygotowany plan pracy to połowa sukcesu. Oto krótki poradnik dla początkujących monterów.

więcej
2022-05-18
Przekładnia transformatora - normy i definicje
Przekładnia transformatora - normy i definicje

Transformator jest urządzeniem powszechnie wykorzystywanym w elektryce i elektronice do przekształcania energii elektrycznej. Jego zadaniem jest zmiana napięcia prądu przemiennego (AC) z podłączonego źródła na wyższe lub niższe przy minimalnych stratach mocy. Wyjątek stanowi transformator separacyjny, w którym napięcie nie ulega zmianie – jego funkcją jest oddzielenie obwodu zasilającego od obwodu odbiorczego i tym samym zapewnienie ochrony przeciwporażeniowej użytkownikom urządzeń elektrycznych.

więcej
2022-05-18
Przemiennik częstotliwości - podział, budowa i schemat
Przemiennik częstotliwości - podział, budowa i schemat

Przemiennik częstotliwości to jeden z elementów sterujących układu napędowego, umożliwiający płynną regulację prędkości i momentu obrotowego silnika elektrycznego poprzez adaptację napięcia do potrzeb obciążenia. Są to najczęściej silniki asynchroniczne (indukcyjne) oraz synchroniczne (z magnesami trwałymi lub reluktacyjne), powszechnie stosowane w branżach takich jak: automatyka przemysłowa, robotyka, pojazdy elektryczne, energia słoneczna, sprzęt AGD i elektronarzędzia.

więcejPOLIMET S.Kij spółka jawna
Oddział Katowice


40-584 Katowice
ul. Dworska 12

NIP: 547-008-67-86

tel: (32) 205-03-50
tel: (32) 205-03-51
tel: (32) 205-03-52

fax: (32) 251-09-75

email: katowice@polimet.com.pl

Regon: 070008398
KRS: 0000003533
Konto bankowe: ING Bank Śląski SA
nr konta: 16 1050 1070 1000 0001 0027 5320

 

 

             

kod zabezpieczający odświerz
* Pole wymagane

 

Hurtownia elektryczna Katowice

Hurtownia elektryczna Polimet w Katowicach oferuje wysokiej jakości produkty, które doskonale sprawdzą się dla specjalistów z branży. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu udało nam się wypracować mechanizmy pozwalające na szybką realizację zamówień. W rezultacie poziom zadowolenia naszych klientów jest bardzo wysoki. Posiadamy rozbudowaną powierzchnię magazynową, pozwalającą na stworzenie niezwykle szerokiego asortymentu produktów. Jednocześnie współpraca z kluczowymi dostawcami gwarantuje krótkie terminy dostaw. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami. Jesteśmy przekonani, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Wysokiej jakości produkty i profesjonalne doradztwo

Pracownicy naszej hurtowni to zespół specjalistów i pasjonatów, który nieustannie poszerza swoją wiedzę oraz kompetencje. Klienci mogą liczyć na pełne wsparcie przy wyborze konkretnych produktów. Jednocześnie przekazujemy szczegółowy opis całego asortymentu wraz z jego specyfikacją techniczną. W rezultacie istnieje możliwość wcześniejszego zapoznania się z naszymi propozycjami oraz dokonania porównania z innymi pozycjami. Ułatwia to dokonanie wyboru najbardziej optymalnych rozwiązań, które sprawdzą się przy realizacji konkretnego projektu. Hurtownia elektryczna w Katowicach posiada produkty przeznaczone zarówno dla profesjonalistów i amatorów. Zaufało nam szerokie grono odbiorców, którzy od swojego dostawcy wymagają przede wszystkim wysokiej jakości produktów, profesjonalnej obsługi oraz krótkiego czasu realizacji zamówienia.

Szeroki wybór i konkurencyjne ceny

Specjalizujemy się w dostarczaniu wysokiej jakości aparatury elektrycznej, sterowniczej i sygnalizacyjnej. W naszej ofercie znaleźć można także aparaturę do sterowania oraz elementy automatyki przemysłowej, takie jak styczniki, przekaźniki, falowniki, zasilacze lub transformatory. Wszystkie wprowadzane do sprzedaży produktu charakteryzują się doskonałą jakością. Dlatego też swoją ofertę budujemy w oparciu o urządzenia dostarczane przez znanych i cenionych w branży producentów, takich jak na przykład General Electric, Weidmuller, Panasonic, Breve-Tufvassons, Apator, Sels, Bitner lub Lapp Kabel. Hurtownia elektryczna w Katowicach ułatwi realizację wielu prac, do wykonania których niezbędne okażą się wysokiej klasy podzespoły.

General Electric GE
ABB
Schneider Electric
Relpol
Inmet
Apator
Stego
Schneider Energy (Refa)
Bombardier Transportation
Breve-Tufvassons
Ema-Elfa
Pokój
Sels
Lovato Electric
Turck
Harting
Weidmuller
Promet
Elpor
Ergom
Rittal
Finder
Kontakt-Simon
F&F
PCE
Mean Well
Panasonic  (Sunx)
Lapp Kabel
ETI Polam
Delta
Spamel
Intechma

Kontakt
z handlowcem

33 497-

sprzedaz@polimet.com.pl