• Hurtownia elektrotechniczna
  • Adres
  • 43-300 Bielsko-Biała, ul. Grażyńskiego 74
  • Godziny pracy
  • Pon. - Pt. 7:30 – 15:30

Rozdział energii i sterowanie

Rozdział energii i sterowanie

Jednym z podstawowych działów produktowych w branży elektrycznej produktów niskiego napięcia jest aparatura elektryczna do zasilania i rozdziału energii elektrycznej. Jest to bardzo rozległy dział produktów obejmujący wyłączniki powietrzne mocy, wyłączniki i rozłączniki kompaktowe, rozłączniki izolacyjne w obudowach i bez, rozłączniki bezpiecznikowe, łączniki krzywkowe oraz aparaturę modułową. Uzupełnieniem tych produktów jest współpracująca z nimi aparatura kontrolno- sterownicza i sygnalizacyjna. Aparatura kontrolno-sterownicza obejmuje wszelkiego rodzaju łączniki elektryczne, zarówno do łączenia głównych jaki pomocniczych obwodów elektrycznych. Głównymi przedstawicielami tej grupy są styczniki, wyłączniki silnikowe oraz przekaźniki. Z kolei aparatura pulpitowa i sygnalizacyjna to urządzenia do sterowania zdalnego lub bezpośredniego maszynami lub urządzeniami. Te aparaty mają zastosowanie w sterowaniu oraz pełnią funkcje ostrzegawcze i informacyjne.

Wszystkie te produkty wymagają dodatkowego osprzętu elektrycznego takiego jak obudowy szafy, rozdzielnie, złączki, listwy, złącza przemysłowe, końcówki kablowe i inny osprzęt do montażu i osłony instalacji elektrycznych.

 


Zobacz produkty w naszym sklepie:

Wyłączniki, rozłączniki, łączniki

Aparatura modułowa

Styczniki

Przekaźniki

Aparatura pulpitowa i sygnalizacyjna

Zasilacze

Transformatory


 

Zasilanie i zabezpieczenie obwodów

 

Urządzenia do zasilania i zabezpieczania obwodów elektrycznych to jedna z kluczowych kategorii asortymentowych aparatury elektrycznej niskiego napięcia. Obejmuje aparaty elektryczne do załączania, wyłączania i przewodzenia prądów w obwodach elektrycznych oraz zabezpieczania ich przed skutkami zwarć i przeciążeń.

Oferta obejmuje w tym zakresie wyłączniki powietrzne mocy, wyłączniki i rozłączniki kompaktowe, odłączniki, przełączniki zasilania, łączniki krzywkowe, całą gamę aparatury modułowej (wyłączniki nadprądowe, różnicowoprądowe oraz aparaturę modułową pomocniczą).

Tę grupę produktów uzupełniają zasilacze tj. urządzenia przekształcające prąd przemienny w prąd stały DC oraz transformatory. Najliczniejszą grupę spośród tych produktów stanowią zasilacze impulsowe na szynę DIN

Łączniki elektryczne

 

 

Łączniki elektryczne to urządzenia do łączenia głównych i sterowniczych obwodów elektrycznych. Spośród produktów należących do tej grupy na uwagę zasługują styczniki, wyłączniki silnikowe i przekaźniki.

Styczniki to elektryczne łączniki mechanizmowe przeznaczone do włączania i wyłączania układów elektrycznych silnoprądowych oraz obwodów sterowniczych. Do najważniejszych należą styczniki mocy AC oraz styczniki sterownicze.

Przekaźniki stanowią najliczniejszą gamę produktów tej grupy zarówno co do ilości rodzajów, odmian jak i ilości wykonań. Nasza oferta obejmuje najbardziej popularne przekaźniki elektromagnetyczne, przekaźniki interfejsowe, przekaźniki czasowe, nadzorcze, półprzewodnikowe oraz termiczne.

Wyłączniki silnikowe są podstawowym urządzeniem do sterowania i ochrony silnika. W najbardziej podstawowej wersji z wyzwalaczem termicznym i magnetycznym chronią silniki przed skutkami zwarć i przeciążeń oraz umożliwiają sterowanie pracą silnika.

 

Aparatura pulpitowa i sygnalizacyjna

 

Dialog operatorski jest podstawowym interfejsem pomiędzy człowiekiem a maszyną. Obejmuje urządzenia do sterowania i sygnalizacji.
Aparatura pulpitowa i sygnalizacyjna przeznaczona jest do zdalnego lub bezpośredniego sterowania maszynami lub urządzeniami i do monitorowania stanu pracy maszyn i urządzeń.

Podstawową ofertę w tej w tej kategorii produktów stanowią: przyciski sterownicze i lampki sygnalizacyjne, manipulatory, kasety sterownicze, kolumny sygnalizacyjne i wiele innych aparatów mających zastosowanie w sterowaniu, w funkcjach ostrzegawczych i informacyjnych.

Nasza oferta obejmuje w tym zakresie produkty czołowych producentów światowych jak ABB, Schneider Electric i Lovato Electric. Oferujemy zarówno produkty w wersji kompaktowej (monobloki) oraz produkty modułowe (składane z części).