Hurtownia elektrotechniczna

Aparatura elektryczna dla przemysłu, budownictwa i energetyki.
Elementy automatyki przemysłowej
Preventa
ETI
Breve
Styczniki ABB
Falowniki ATV 320
Road
Polimet
Softstarty
Softstarty PSTX - zaawansowane Softstarty nowej generacji

Jesteśmy oficjalnym specjalizowanym partnerem Schneider Electric!

HURTOWNIA INTERNETOWA

INTER-ELEKTRO

Jesteśmy członkiem Grupy Dystrybucyjnej
Inter Elektro
zrzeszonej w europejskiej
organizacji handlowej
IMELCO

Aktualności

2022-05-18
Jak przeprowadzić diagnostykę przemienników częstotliwości?
Jak przeprowadzić diagnostykę przemienników częstotliwości?

Przemiennik częstotliwości, zwany również przetwornicą częstotliwości, jest elementem układów sterujących synchronicznych i asynchronicznych silników elektrycznych prądu zmiennego. Jego rolą polega na zamianie prądu przemiennego o stałej częstotliwości w prąd przemienny o częstotliwości regulowanej. Przemiennik częstotliwości umożliwia sterowanie prędkością i momentem obrotowym silnika, a tym samym generuje znaczne oszczędności energii elektrycznej, zwiększa płynność pracy i zapewnia łagodny rozruch jednostki napędowej.

więcej
2022-05-18
Łatwość montażu i demontażu szaf sterowniczych
Łatwość montażu i demontażu szaf sterowniczych

Montaż lub demontaż szafy sterowniczej nie jest dla wykwalifikowanego elektryka czynnością wybitnie skomplikowaną. Jednak diabeł – jak zawsze – tkwi w szczegółach. Warto więc podejść do sprawy planowo i systematycznie, aby nie przysparzać sobie dodatkowych komplikacji. Odpowiednio przygotowany plan pracy to połowa sukcesu. Oto krótki poradnik dla początkujących monterów.

więcej
2022-05-18
Przekładnia transformatora - normy i definicje
Przekładnia transformatora - normy i definicje

Transformator jest urządzeniem powszechnie wykorzystywanym w elektryce i elektronice do przekształcania energii elektrycznej. Jego zadaniem jest zmiana napięcia prądu przemiennego (AC) z podłączonego źródła na wyższe lub niższe przy minimalnych stratach mocy. Wyjątek stanowi transformator separacyjny, w którym napięcie nie ulega zmianie – jego funkcją jest oddzielenie obwodu zasilającego od obwodu odbiorczego i tym samym zapewnienie ochrony przeciwporażeniowej użytkownikom urządzeń elektrycznych.

więcej
2022-05-18
Przemiennik częstotliwości - podział, budowa i schemat
Przemiennik częstotliwości - podział, budowa i schemat

Przemiennik częstotliwości to jeden z elementów sterujących układu napędowego, umożliwiający płynną regulację prędkości i momentu obrotowego silnika elektrycznego poprzez adaptację napięcia do potrzeb obciążenia. Są to najczęściej silniki asynchroniczne (indukcyjne) oraz synchroniczne (z magnesami trwałymi lub reluktacyjne), powszechnie stosowane w branżach takich jak: automatyka przemysłowa, robotyka, pojazdy elektryczne, energia słoneczna, sprzęt AGD i elektronarzędzia.

więcej
« powrót do listy
Innowacyjny przekaźnik bezpieczeństwa Preventa XPSU

Innowacyjny przekaźnik bezpieczeństwa Preventa XPSU

Preventa XPS Universal łączy w sobie prostotę zastosowania przewodowych modułów bezpieczeństwa i  zaawansowaną diagnostykę. Dzięki prostemu połączeniu punkt-punkt pomiędzy wyjściem półprzewodnikowym modułów, a standardowym wejściem cyfrowym sterownika PLC, moduły Preventa XPS Universal mogą za pomocą modulowanego sygnału przesyłać ponad 40 różnych komunikatów, które są następnie dekodowane w PLC przez 2 gotowe bloki funkcyjne: 1 przeznaczony do informacji statusowych statusu i 1 do informacji diagnostycznych.

To rozwiązanie sprawia, że moduły bezpieczeństwa Preventa XPS Universal są pierwszym wyborem dla projektantów układów bezpieczeństwa szerokiej gamy maszyn prostych i średnio skomplikowanych. Łatwe w użyciu, ponieważ integracja opiera się na połączeniach przewodowych i ekonomiczne gdyż nie wymagają kosztownej magistrali komunikacyjnej.

Każdy model z rodziny Preventa XPSU jest zaprojektowany do realizacji kilku funkcji bezpieczeństwa, a ilość wbudowanych wejść i wyjść bezpieczeństwa przekaźnika można zwiększyć dzięki zastosowaniu modułu rozszerzającego. Pozwoliło to na zmniejszenie do 6 liczby typów, które realizują szeroki zakres funkcji bezpieczeństwa oraz upraszcza logistykę części zamiennych i dokumentację maszyny.

Przegląd parametrów technicznych:

  • 22,5 i 45 mm szerokości
  • 2 rzędy zacisków śrubowych / sprężynowych umieszczonych na górze i na dole urządzenia
  • Przezroczyste osłony zabezpieczające przed niezamierzoną zmianą nastaw przełączników obrotowych.
  • Złącze boczne w dla modułów rozszerzeń bez konieczności stosowania zewnętrznego okablowania (bez XPSUAB i XPSUEP).
  • Obudowa IP40, złącza IP20.
  • Możliwość montażu na szynie DIN oraz bezpośredniego montażu na ścianie.
  • Zasilanie 24 VAC/DC oraz szerokozakresowe: od 48 do 240 VAC/DC (tylko 2 warianty zasilania dla wszystkich referencji)

Dla uniwersalnych modułów bezpieczeństwa Preventa XPS standardowo Schneider Electric zapewnia dostępność certyfikowanych rozwiązań w zakresie łańcuchów bezpieczeństwa. Certyfikowane rozwiązania Schneider Electric w zakresie łańcuchów bezpieczeństwa to przykłady zastosowań, wliczając w to architekturę aplikacji i dokumentację. Pomaga to niezawodnie tworzyć zdefiniowane funkcje bezpieczeństwa i tym samym przyspieszyć rozwój bezpiecznych maszyn.

Pobierz katalog Preventa XPSU >
Pobierz katalog certyfikowanych łańcuchów bezpieczeństwa >
Regulamin i warunki uczestnictwa w Promocji STAR Preventa XPSU >


 


 
 

« powrót do listy

General Electric GE
ABB
Schneider Electric
Relpol
Inmet
Apator
Stego
Schneider Energy (Refa)
Bombardier Transportation
Breve-Tufvassons
Ema-Elfa
Pokój
Sels
Lovato Electric
Turck
Harting
Weidmuller
Promet
Elpor
Ergom
Rittal
Finder
Kontakt-Simon
F&F
PCE
Mean Well
Panasonic  (Sunx)
Lapp Kabel
ETI Polam
Delta
Spamel
Intechma

Kontakt
z handlowcem

33 497-

sprzedaz@polimet.com.pl