Hurtownia elektrotechniczna

Aparatura elektryczna dla przemysłu, budownictwa i energetyki.
Elementy automatyki przemysłowej
Breve
Styczniki ABB
Falowniki ATV 320
Road
Polimet
Softstarty
Softstarty PSTX - zaawansowane Softstarty nowej generacji
Wyłącznik Entelliguard
Nowa linia Powietrznych Wyłączników Mocy EntelliGuard
Przyciski Platinum
Nowa seria aparatury pulpitowej PLATINUM

INTER-ELEKTRO

Jesteśmy członkiem Grupy Dystrybucyjnej
Inter Elektro
zrzeszonej w europejskiej
organizacji handlowej
IMELCO

Aktualności

2020-09-30
Innowacyjny przekaźnik bezpieczeństwa Preventa XPSU
Innowacyjny przekaźnik bezpieczeństwa Preventa XPSU

Preventa XPS Universal łączy w sobie prostotę zastosowania przewodowych modułów bezpieczeństwa i  zaawansowaną diagnostykę. Dzięki prostemu połączeniu punkt-punkt pomiędzy wyjściem półprzewodnikowym modułów, a standardowym wejściem cyfrowym sterownika PLC, moduły Preventa XPS Universal mogą za pomocą modulowanego sygnału przesyłać ponad 40 różnych komunikatów, które są następnie dekodowane w PLC przez 2 gotowe bloki funkcyjne: 1 przeznaczony do informacji statusowych statusu i 1 do informacji diagnostycznych.

więcej
2020-09-24
Czego być może nie wiesz o przekaźnikach Relpol ! Spotkanie z ekspertami z firmy Relpol.
Czego być może nie wiesz o przekaźnikach Relpol ! Spotkanie z ekspertami z firmy Relpol.

Czego być może nie wiesz o przekaźnikach Relpol ! Spotkanie z ekspertami z firmy Relpol.

W ramach Wirtualnych Spotkań Targowych Energetab 2020 specjaliści firmy Relpol opowiedzieli o ciekawostkach związanych z produkcją  przekaźników.

więcej
2020-06-09
Informacja
Informacja

Informujemy, że w dniu 12.06.2020 nasza hurtownia będzie nieczynna.

więcej
2020-04-22
Schneider Electric prezentuje najnowsze rozwiązania gamy Harmony
Schneider Electric prezentuje najnowsze rozwiązania gamy Harmony

Personalizowane produkty Harmony

Schneider Electric wprowadza możliwość personalizacji produktów z serii Harmony XB4 oraz Harmony XB5, aby w pełni dostosować je do potrzeb klienta i jego aplikacji. Rozwiązanie to zapewnia większą estetykę i poprawia wygląd, ale również znacząco wpływa na ergonomię maszyny. Jej operator w szybki i bardziej intuicyjny sposób jest w stanie odnaleźć i wcisnąć odpowiedni element, tym samym poprawiając produktywność i bezpieczeństwo miejsca pracy. Dodatkowo istnieje możliwość personalizacji kaset sterowniczych oraz etykiet.

więcej
« powrót do listy

Rodzaje styczników elektrycznych

rodzaje styczników elektrycznychStycznik to łącznik mechaniczny, w którym zestyki zwierają się lub rozwierają po zadziałaniu na nie siły pochodzącej z elektromagnesu. W stycznikach elektromagnetycznych wyróżniamy styki główne: robocze, pomocnicze -zwierne, rozwierne lub przełączające oraz cewkę napięciową elektromagnesu.

Styczniki cechują się dużą trwałością mechaniczną oraz dużą częstością łączeń (dochodzącą do kilku milionów łączeń).

Styczniki służą do zamykania oraz otwierania obwodów elektrycznych, w których płyną prądy robocze. Styczniki same w sobie nie posiadają wyzwalaczy, które w przypadku wystąpienia przeciążenia lub zwarcia spowodują otwarcie styków głównych stycznika. W układzie z dodatkowym przekaźnikiem termicznym lub innym przekaźnikiem przeciążeniowym, styczniki mogą służyć do odcięcia zasilania poprzez otwarcie obwodów głównych stycznika  w przypadku wykrycia przeciążenia przez przekaźnik (nastąpi wtedy przerwanie zasilania cewki w styczniku).

Styczniki elektryczne możemy podzielić na wiele sposobów, najczęściej obierane kryteria to:

 

  • Producent – wymienić tu można czołowych światowych producentów aparatury: ABB, Schneider- Electric, General Electric, Lovato Electric, Eaton
  • Budowa – zaczynając od najpopularniejszych i najczęściej stosowanych standardowych styczników mocy i sterowniczych: (montowane na szynie TH lub na płycie), poprzez styczniki modułowe (instalacyjne, ich wielkość jest standaryzowana do modułu „S”),  styczniki wykorzystywane do druku (lutowane do płytki).
  • Moc stycznika – w zależności od wykonania styków głównych styczniki mogą przewodzić prąd o  określonych wartościach (w Amperach lub mocy w kW).
  • Rodzaj napięcia zasilającego cewkę – występują cewki przystosowane do zasilania napięciem przemiennym ( np. 24V, 230 V, 400 V, a także nietypowe napięcia jak 500 V itp.) i napięciem stałym (12 V, 24 V, 48 V, 110V, itd.). Niektórzy producenci oferują styczniki o uniwersalnej cewce, pracujące w danym zakresie napięcia stałego lub przemiennego (doskonałym przykładem są styczniki ABB serii AF.
  • Kategoria pracy – najczęściej spotykane to:

AC3 – silniki klatkowe

AC2 – silniki pierścieniowe

AC1 – grzałki oporowe i obciążenia małoindukcyjne i nieindukcyjne

  • Wykonania specjalne - przykładem jest stycznik prądu stałego SU, produkowany przez dawną Apenę (obecnie General Electric - GE), który znajduje zastosowanie w  pracy na statkach morskich, w urządzeniach trakcyjnych i dźwigowych.

 

Powyższe kryteria są pomocne, gdy chcemy sprecyzować jaki stycznik potrzebujemy, co ułatwi także odnalezienie i zamówienie go w naszej hurtowni - zobacz dostępne styczniki elektryczne. Jeśli jednak potrzebują Państwo fachowego doradztwa w doborze konkretnego urządzenia nasi specjaliści są do Państwa dyspozycji – zapraszamy do kontaktu! Posiadamy bogatą gamę styczników najwyższej jakości dostępnych praktycznie od ręki. W przypadku nietypowych i dedykowanych rozwiązań realizujemy zamówienia na życzenie klienta. Nie ma dla nas rzeczy niemożliwych – skontaktuj się z nami!

« powrót do listy

General Electric GE
ABB
Schneider Electric
Relpol
Inmet
Apator
Stego
Schneider Energy (Refa)
Bombardier Transportation
Breve-Tufvassons
Ema-Elfa
Pokój
Sels
Lovato Electric
Turck
Harting
Weidmuller
Promet
Elpor
Ergom
Rittal
Finder
Kontakt-Simon
F&F
PCE
Mean Well
Panasonic  (Sunx)
Lapp Kabel
ETI Polam
Delta
Spamel
Intechma

Kontakt
z handlowcem

33 497-

sprzedaz@polimet.com.pl