
Każdy silnik wymaga zabezpieczenia, tym bardziej ten narażony na działanie prądów zwarciowych, uruchamiany prądem o dużej mocy czy charakteryzujący się ciężkim rozruchem. Celem podwyższenia bezpieczeństwa pracy jednostek napędowych, zminimalizowania ryzyka wystąpienia awarii w obwodzie i stworzenia pracownikom bezpiecznych warunków pracy zaleca się zabezpieczać je specjalnymi wyłącznikami. Czym kierować się przy ich doborze i na co zwracać uwagę?
więcej
Przy składaniu szaf sterowniczych, zarządzających pracą maszyn, należy przestrzegać norm i przepisów określonych przez Parlament Europejski oraz Radę Unii Europejskiej. Wymagania opracowano celem zapewnienia niezawodnego, bezpiecznego działania urządzeń, a tym samym minimalizacji ryzyka ich uszkodzenia, które mogłaby zagrozić życiu lub zdrowiu osób przebywających na terenie zakładu. Wszystkie wytyczne dotyczące ich budowy ujęto w stosownych dyrektywach.
więcej
O softstartach mówi się najczęściej w kontekście łagodnego rozruchu silników, odbywającego się przez stopniowe podnoszenie napięcia zasilającego z początkowego do pełnego. Tymczasem za sprawą tyrystorowej budowy umożliwiają one także powolne wytracanie prędkości jednostki napędowej. Jak przebiega hamowanie softstartem i jakie ma zalety?
więcej
Transformatory bezpieczeństwa i transformatory separacyjne przeznaczone są do użytku w przemysłowych i elektroenergetycznych instalacjach niskiego napięcia. Pojawiają się w wielu urządzeniach elektrycznych, skrzynkach sterowniczych oraz szafach rozdzielczych.
więcej