Hurtownia elektrotechniczna

Aparatura elektryczna dla przemysłu, budownictwa i energetyki.
Elementy automatyki przemysłowej
Preventa
Breve
Styczniki ABB
Falowniki ATV 320
Road
Polimet
Softstarty
Softstarty PSTX - zaawansowane Softstarty nowej generacji

Zwalniaki, luzowniki

Zwalniaki (luzowniki) to urządzenia przeznaczone do zwalniania mechanizmów hamulców w urządzeniach dźwigowych. Praca zwalniaka polega na wysuwie tłoczyska z odpowiednią siłą na określony skok. Ze względu na budowę zwalniaki możemy podzielić na zwalniaki elektromagnetyczne i zwalniaki elektrohydrauliczne.
Dźwigowe zwalniaki hamulcowe elektromagnetyczne typy DZEMz napędzane przez trójkolumnowy elektromagnes dostępne są w czterech wielkościach o różnym skoku i udźwigu.
Zwalniaki elektrohydrauliczne typu ZE napędzane są trójfazowymi silnikami indukcyjnymi klatkowymi. Na czopie wału silnika osadzony jest wirnik pompy hydraulicznej. Przy pracy pompy, olej znad tłoka odpowiednimi kanałami przemieszcza się pod tłok, powodując przesuw tłoka i wysuw związanego z nim tłoczyska. 
Zwalniaki znajdują zastosowanie głownie w hamulcach do zwalniania (otwierania) hamulców szczękowych i tarczowych. Mogą być zastosowane wszędzie tam, gdzie jest potrzebna praca o ruchu posuwisto-zwrotnym np. do uruchamiania zasuw i zaworów, do otwierania i zamykania klap, drzwi, po podnoszenia i opuszczania zapór, do poruszania dźwigni i cięgieł.

 

Filtrowanie wg producenta:

General Electric GE
ABB
Schneider Electric
Relpol
Inmet
Apator
Stego
Schneider Energy (Refa)
Bombardier Transportation
Breve-Tufvassons
Ema-Elfa
Pokój
Sels
Lovato Electric
Turck
Harting
Weidmuller
Promet
Elpor
Ergom
Rittal
Finder
Kontakt-Simon
F&F
PCE
Mean Well
Panasonic  (Sunx)
Lapp Kabel
ETI Polam
Delta
Spamel
Intechma

Kontakt
z handlowcem

33 497-

sprzedaz@polimet.com.pl